Cilt Kirliliğini Önleyecek İpuçları

13.12.2016 10:37

1)     Kirlilikten kaçının: Zaman içerisinde evinizde oluşan kirlilik cildinizi düşündüğünüzden daha fazla etkiler. Bu durumu engellemek için evinizi olabildiğince sık havalandırın.

2)     Çifte temizlik: Öncelikli olarak cilt tipiniz için doğru bir temizleme ürünü seçin. Cildinizi gün boyu maruz kaldığı toz, kir, duman, makyaj, yağ ve diğer kimyasallardan arındırın. Yaptığınız temizleme işlemini iki kere uygulayarak cildinizi derinlemesine temizlediğinizden emin olun.

        3)     Kirlilikleri ovarak yok edin: Cildinizi düzenli bir şekilde ölü derilerden arındırmak, kirliliğin birikerek cildinizde mat ve cansız görünüme sebep olmasını önlemeye yardımcı olur.

       4)     İyi bir nemlendirici kullanın: Nemlendiriciler cildinize antioksidan takviyesi yaparak kurumasını önler. Daha da önemlisi, nemlendirici kirlilik ve cildiniz arasında güçlü bir bariyer oluşturur.

      5)     Güneş kremi kullanın: Dışarıya çıkarken mutlaka güneş kremi sürün. Unutmayın; zararlı UV ışınlarından korunmanın en iyi yolu güneş kremidir.

      6)     Bol su tüketin: Su vücudunuz ve cildiniz için oldukça önemlidir. Daha çok su içerek cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. 

İletişim

moryeşil Nişantaşı / İSTANBUL +90 532 6675170 (W.app ile de ulaşabilirsiiz)

Ücretsiz Danışmanlık için iletişime geçiniz...
moryesil@yahoo.com